Przyjaźń ponad wszystko, czyli “W butach Valerii. Valeria. Tom 1” Elisabet Benavent

Ostatnio coś się we mnie zmieniło i zaczęłam coraz częściej sięgać po książki z gatunku romansu. Wcześniej rzadko kiedy czytałam typową literaturę dla kobiet. Być może dopiero teraz jest w moim życiu czas na takie lektury. Kilka dni temu skończyłam czytać “W butach Valerii. Valeria. Tom 1” autorstwa Elisabet Benavent i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona. Książka mnie wciągnęła i pozwoliła oderwać się od codzienności, a tego właśnie najczęściej oczekuję od takiej literatury. Tutaj dostałam to w stu procentach, a może nawet i więcej.

Prawdziwa przyjaźń – czy to się jeszcze zdarza?

“W butach Valerii” to opowieść o czterech przyjaciółkach, które nieuchronnie zbliżają się do trzydziestki. Pozornie mają wszystko, dobre zawody, udane życie, ale brakuje im tego, co w życiu najważniejsze. Cały czas gonią za prawdziwą miłością. Żyją w dużym mieście, co nie jest wcale takie łatwe, ale zawsze mogą na siebie liczyć i bardzo cenią sobie swoją wzajemną przyjaźń. Pierwszy tom serii poznajemy z perspektywy Valerii, która jest pisarką. Kobieta przechodzi obecnie jednak kryzys niemal w każdym aspekcie swojego życia. W pracy brakuje jej totalnie weny, w małżeństwie od dawna się nie układa. Tak naprawdę może liczyć tylko na swoje trzy szalone przyjaciółki. Jak potoczy się los Valerii? Czy jej małżeństwo uda się uratować? A może na jej drodze pojawi się nowy mężczyzna? Jaką rolę odegrają w tym jej przyjaciółki? Nie chcę zdradzać dalszej fabuły, dlatego zachęcam do przeczytania książki. Z pewnością nikomu nie grozi nuda podczas czytania.

Powieść z przesłaniem

Autorka naprawdę się postarała. Ta książka jest świetna. To powieść, w której można odnaleźć wszystkie bardzo ważne wartości. Przede wszystkim można przeczytać o prawdziwej przyjaźni, co w dzisiejszych czasach jest zjawiskiem deficytowym. Towarzyszymy bohaterkom w ich codziennych troskach i radościach, poznajemy ich marzenia i tęsknoty. Muszę przyznać, że jest to powieść bliska mi pod względem emocjonalnym. Sama bowiem mam doświadczenie takiej prawdziwej przyjaźni.

Fabuła w powieści jest niezwykle ciekawa. Akcja toczy się nieśpiesznie, ale cały czas nie daje nam odetchnąć, ciągle pojawiają się nowe wątki i nowe zdarzenia. Kreacja postaci bardzo przypadła mi do gustu. To kobiety z krwi i kości, które mają wiele cech, z którymi się utożsamiam. Styl i język, w jakim powieść została napisana, jest spójny, zrozumiały. Czytelnik z pewnością się nie zagubi. Nie chcę jednak skupiać się na kwestiach technicznych, bowiem w tej książce ważniejsze jest przesłanie. A ono jest naprawdę zachwycające.

Obraz Pexels z Pixabay